В Киеве пикетировали Минюст, осуждая запрет Компартии (см.ВИДЕО)

21/01/2016


 

21 января 2016г. у стен Министерства юстиции Украины на пер. Рыльского в Киеве представители Всеукраинского объединения партий и общественных организаций «Левая оппозиция» провели акцию в связи с действиями Минюста Украины по запрету Компартии.

Митингующие потребовали, чтобы к ним вышли руководящие работники министерства. Вышедшему к ним зам. министру юстиции Украины Гие Гецадзе было вручено Обращение митингующих (текст см. ниже).

 

См. видео: https://youtu.be/g7iOGY5vKJw

 

Пресс-служба ПСПУ

 

 


Міністру юстиції України

Петренку Павлу Дмитровичу

 

 

Вимоги

учасників пікету

«Ні – політичному терору проти Комуністичної партії України»

 

Ми, учасники пікету,  біля стін Міністерства юстиції, коли в нашій країні з вашої ініціативи, як міністра юстиції, переслідування Комуністичної партії України стало державною політикою, заявляємо.

19 лютого 2015 року ви в порушення всіх демократичних норм, прийнятих в цивілізованому світі, під час брифінгу висловили антиконституційні погрози, які підпадають під дію Кримінального Кодексу України, домогтися звільнення усіх суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, які заявили самовідвід при розгляді справи за позовом Міністерства юстиції України про заборону Комуністичної партії України.

При цьому ви чудово знали, що приводом для такого самовідводу став  протиправний, безпрецедентний і цинічний тиск з боку Міністерства юстиції України на суддів та проведення співробітниками правоохоронних органів обшуку в службових приміщеннях суду з вилученням комп'ютерів з робочими матеріалами та проектами рішень у справах.

23 липня 2015 року ви підписали антиконституційний наказ, який заборонив КПУ брати участь у місцевих виборах восени 2015 року, мотивувавши його тим, що партія нібито порушує положення так званих законів «про декомунізацію». Дане ваше рішення, як міністра, виходить за рамки повноважень, визначених Положенням про Міністерство юстиції України, а заборона партії на участь у виборах може здійснюватися лише виключно в судовому порядку, а ніяк не наказом міністра юстиції.

Мова також йде  про порушення статей 15, 36 і 37 Конституції України, норм Кримінального кодексу України, невідповідності законів про «декомунізацію» вимогам резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 25 січня 2006 року, Всесвітньої декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на що вказує і Венеціанська комісія.

16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва оприлюднив ухвалене ним рішення, згідно з яким задоволено повністю позов Міністерства юстиції України і припинено діяльність Комуністичної партії України.

Відбулася судова розправа над партією, яка завжди була і є послідовним захисником інтересів людей праці, всіх знедолених і скривджених  компрадорським, злочинним олігархатом і неонацистськими силами. Вчинено наругу над законністю і правом, декларованими в українській Конституції засадами демократичної, правової держави. Адже згідно зі статтею 37 Конституції, діяльність політичної партії може бути заборонено за наявності підстав, чітко і вичерпно визначених в Основному Законі, лише в судовому порядку. А от такого заходу, як припинення діяльності партії, ні Конституція, ні Кодекс адміністративного судочинства України не передбачають.

Ми, учасники пікету, висловлюємо від імені багатьох тисяч прихильників комуністичної ідеї та мільйонів людей, яких подібні вам властолюбці мають надію заставити мислити по-вашому,  рішучий протест проти організованого вами політичного терору політичних партій, зокрема КПУ, громадських організацій та незаконного переслідування інакомислячих в Україні. Адже ці ваші беззаконні, антиконституційні дії  кричущим чином порушують визнані в демократичному світі права і свободи людини і громадянина таких, як свобода світогляду і свобода слова, свобода вибору і право громадян брати участь в управлінні державою через своїх представників в органах центральної та місцевої влади; ст. 19 Загальної декларації прав людини, згідно з якою кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення;  свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів..

 

Ми, учасники пікету, вимагаємо:

-   припинити політичний терор проти Комуністичної партії України і переслідування інакомислячих в Україні;

-   скасувати свій ганебний наказ міністра юстиції України про заборону Комуністичної партії України брати участь у виборах;

-   прийняти рішення про добровільне складання повноважень міністра юстиції України, так як ви  професійно і політично не спроможні займати дану посаду.

 

Ми, учасники пікету, звертаємося до чесних і принципових працівників Міністерства юстиції України з закликом всі свої дії та рішення здійснювати в рамках діючої Конституції  України та загальноприйнятих в цивілізованому світі  правових норм, а не для задоволення політичних амбіцій людей, які тимчасово, як показує історія, будуть перебувати при владі.

 

 

Від імені учасників пікету:            А.Х.Аль-Анні

 

21.01.2012 р.

 

 

 

 

 

 

 

 


Распечатать статью 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95