МВФ зобов′язав Україну погасити борги перед "зеленими" на тлі скандалу з блокуванням платежів щодо єврооблігацій

25/11/2021


Заборгованість перед відновлюваною генерацією має бути виплачена до кінця року

 

Україна в рамках отриманого 24 листопада другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand-by взяла на себе зобов′язання погасити заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) до кінця 2021 року та забезпечити 100% розрахунки перед ВДЕ-генерацією із 2022 року. Про це повідомляє "Цензор.НЕТ".

 

"Ми активізуємо наші зусилля щодо запобігання накопиченню квазіфіскального дефіциту в енергетичному секторі. З цією метою ми зобов′язуємося ліквідувати заборгованість перед виробниками відновлюваної енергії та запобігти накопиченню боргу в майбутньому", – йдеться у тексті оновленого меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ за програмою stand-by.

 

Згідно з новими кількісними критеріями, Україна має забезпечити відсутність боргів перед відновлюваною генерацією станом на кінець 2021 року та кінець березня 2022 року.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами із коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.

15 листопада виплати отримали всі компанії, окрім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ. Борг становить 3,04 млрд грн.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій під час розподілу коштів єврооблігацій.

Світові ринки відреагували падінням котирувань українських цінних паперів та підвищенням ризику дефолту країни на 27%.

 

Источник: https://economics.segodnya.ua/ua/economics/rynok/mvf-obyazal-ukrainu-pogasit-dolgi-pered-zelenymi-na-fone-skandala-s-blokirovaniem-platezhey-po-evroobligaciyam-1587076.html


 индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95